ZigaForm version 6.1.1
+48 530 457 258 kontakt@bhenergy.pl

FAQ – pytania i odpowiedzi

Sprawdź odpowiedzi na najpopularniejsze pytania dotyczące fotowoltaiki.

bh energy ikona

Pytania o prąd

Co to są ogniwa fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne są to płytki wykonane z krzemu. Ich działanie polega na zamianie promieni słońca na energię elektryczną. Krzem jest to mały pierwiastek o bardzo dużej mocy. Jego zadanie polega na zbieraniu i przetwarzaniu promieni światła z całej powierzchni paneli fotowoltaicznych.

Jakie oszczędności zapewni mi fotowoltaika?

Dzięki instalacji fotowoltaicznej jesteśmy w stanie obniżyć rachunki za prąd o 90%. Pozostaną już tylko do zapłaty opłaty stałe i część dystrybucji.

Ile energii produkują panele fotowoltaiczne?

Roczna produkcja energii z paneli fotowoltaicznych to 1000 kWh z 1 kWp. Ostateczna ilość zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli. Im więcej słońca pada na panele, tym więcej energii wyprodukują. BH Energy pomoże wybrać najlepszą lokalizację dla montażu instalacji fotowoltaicznej.

Jak magazynować nadwyżkę energii?

Zakładając instalację fotowoltaiczną z magazynem energii jesteśmy w stanie zmagazynować część energii we własnym magazynie i wykorzystać ją w dowolnej chwili. Takie rozwiązanie pozwala kumulować energię zamiast oddać ją do sieci. Jeśli nie mamy magazynu lub nasz magazyn jest pełny wtedy oddajemy nadwyżkę energii do sieci elektroenergetycznej. Oddana energia przeliczana jest na pieniążki, które to odkładane są w naszym wirtualnym depozycie. Zgromadzonymi pieniążkami możemy opłacić fakturę za prąd w miesiącach gdy uzysk jest mniejszy o zużycia energii elektrycznej.

Jak działają panele fotowoltaiczne w zimie?

Tak, panele fotowoltaiczne produkują energię cały rok, również zimą. Bez względu na pogodę, panele są w stanie produkować prąd. Wielkość produkcji zależy proporcjonalnie od natężenia oświetlenia.

Czy brak słońca jest problemem?

Warto wiedzieć, że panele fotowoltaiczne produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni. Nie mniej instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni.

Ile trwa instalacja?

Większość instalacji z naszej oferty jesteśmy w stanie zrealizować w 2-3 dni. Oczywiście wszystko zależy od warunków technicznych oraz wielkości instalacji.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest bezpieczna?

Instalacje fotowoltaiczne, gdy są prawidłowo wykonane, są bezpieczne. Nie wpływają na zwiększenie ryzyka wyładowań atmosferycznych, nie emitują szkodliwego promieniowania i są niepalne. Kluczowa jest jednak jakość wykonania. Należy dokładnie wybierać firmę wykonawczą, ponieważ źle zainstalowany system fotowoltaiczny może stać się poważnym zagrożeniem. Zapewnienie, że instalacja jest wykonana przez wiarygodnego wykonawcę, jest więc niezbędne dla bezpieczeństwa i efektywności całego systemu.

Czy użytkowanie instalacji wymaga ode mnie czasu?

Nie. Jedynym zajęciem będzie sprawdzanie uzysków na aplikacji.

Jak wygląda degradacja paneli fotowoltaicznych?

Standardem na runku jest utrzymanie wydajności paneli fotowoltaicznych na poziomie 80% po upływie 30 lat.

Ile wynosi gwarancja na panele?

Gwarancja producenta na moduły fotowoltaiczne wynosi między 12 a 30 lat, z kolei na uzyskiwanie energii – 30 lat. Inwerter, który montujemy oraz pozostałe elementy elektryczne posiadają 10-letnią gwarancję.

Jak przygotować dom do montażu fotowoltaiki?

Nie musisz zaprzątać sobie tym głowy. Wszystkimi przygotowaniami i formalnościami zajmą się eksperci BH Energy. Wystarczy, że posiadasz wolną przestrzeń na instalację fotowoltaiczną i możliwość przyłączenia instalacji.

Czy wiek domu jest przeszkodą?

Raczej nie, oczywiście pokrycie dachu musi być trwałe i szczelne. Jeśli te warunki nie są spełnione nie założymy u Ciebie instalacji fotowoltaicznej.

Masz więcej pytań?

Odpiszemy najszybciej jak to możliwe.

Call Now Button