ZigaForm version 5.7.1
+48 530 457 258 kontakt@bhenergy.pl

FAQ – pytania i odpowiedzi

Sprawdź odpowiedzi na najpopularniejsze pytania dotyczące fotowoltaiki.

bh energy ikona

Pytania o prąd

Co to są ogniwa fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne są to płytki wykonane z krzemu. Ich działanie polega na zamianie promieni słońca na energię elektryczną. Krzem jest to mały pierwiastek o bardzo dużej mocy. Jego zadanie polega na zbieraniu i przetwarzaniu promieni światła z całej powierzchni paneli fotowoltaicznych.

Ile energii produkują panele fotowoltaiczne?

Roczna produkcja energii z paneli fotowoltaicznych to 1000 kWh z 1 kWp. Ostateczna ilość zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli. Im więcej słońca pada na panele, tym więcej energii wyprodukują. BH Energy pomoże wybrać najlepszą lokalizację dla montażu instalacji fotowoltaicznej.

Jak magazynować pozyskaną energię?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób może magazynować energię pozyskaną ze słońca. Najbardziej opłacalnym magazynem energii jest sieć elektroenergetyczna. Nadwyżkę wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne energii przekazuje się właśnie do niej. Dzięki aktualnie funkcjonującym zasadom rozliczania energii, możesz odebrać z sieci swój prąd płacąc jedynie 20% jego wartości. Dwukierunkowy licznik sprawia, że wiesz ile oszczędzasz.

Jak działają panele fotowoltaiczne w zimie?

Tak, panele fotowoltaiczne produkują energię cały rok, również zimą. Bez względu na pomogę, panele są w stanie tworzyć dla Ciebie prąd. Oczywiście im mocniej grzeje słońce, tym lepiej. Greenpeace podaje, że 30 minut dostarczania energii przez słońce na naszą planetę wystarczyłoby na pokrycie rocznej konsumpcji energii na Ziemi. Jako ciekawostkę można przytoczyć przykład, że gdyby pokryć panelami fotowoltaicznymi fragment Sahary wielkości woj. lubuskiego, to zaspokoiłoby to potrzeby energetyczne całej Europy.

Czy brak słońca jest problemem?

Warto wiedzieć, że panele fotowoltaiczne produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni. Nie mniej instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni.

bh energy ikona

Pytania o panele

Ile trwa instalacja?

Większość instalacji z naszej oferty jesteśmy w stanie zrealizować w 2-3 dni, więc szybko zaczniesz cieszysz się oszczędnościami. Wybierz dogodny termin i umów się na wizytę fachowca z BH Energy. Zadzwoń: +48 530 457 258 lub napisz: kontakt@bhenergy.pl

Czy instalacja fotowoltaiczna jest bezpieczna?

Instalacja od firmy BH Energy jest w 100% bezpieczna. Ponadto jest przyjazna dla środowiska i trwała. Można ją połączyć z technologią Smart Home.

Czy użytkowanie instalacji wymaga ode mnie czasu?

Nie. Nasze projekty opracowaliśmy w światowym standardzie, z myślą o Twojej wygodzie i oszczędności czasu.

Ile lat wytrzymują panele fotowoltaiczne?

Jest to bardzo ważne i częste pytanie o żywotność paneli. Producent przewiduje 30-letnią trwałość paneli słonecznych, które oferuje BH Energy.

Ile wynosi gwarancja na panele?

Gwarancja producenta na moduły fotowoltaiczne wynosi 12 lat, z kolei na uzyskiwanie energii – 30 lat. Inwerter, który montujemy oraz pozostałe elementy elektryczne posiadają 5-letnią gwarancję. Służymy radą i zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji.

bh energy ikona

Pytania techniczne

Jak muszę przygotować dom do fotowoltaiki?

Nie musisz zaprzątać sobie tym głowy. Wszystkimi przygotowaniami i formalnościami zajmą się eksperci BH Energy. Wystarczy, że posiadasz wolną przestrzeń na instalację fotowoltaiczną i możliwość przyłączy energetycznej.

Czy wiek domu jest przeszkodą?

Nie. Doświadczenie i wiedza ekspercka naszych specjalistów pozwala na dobranie takie instalacji fotowoltaicznej, która będzie generowała oszczędności dla każdej nieruchomości.

Jakie panele fotowoltaiczne oferuje BH Energy?

Nasza firma oferuje najlepszej jakości panele fotowoltaiczne Q.CELLS oraz inwertety SMA i SofarSolar. Możecie być Państwo spokojni o jakość i gwarancję na te topowe produkty. 

Gdzie mogę kupić panele fotowoltaiczne?

Działamy na ternie woj. opolskiego, w tym miast: Opole, Kluczbork, Olesno i Wieluń. Możemy również dojechać w dalsze zakątki południowej Polski. Skontaktuj się z nami, na pewno się dogadamy. Zadzwoń pod numer 537 698 813 lub kliknij na kółeczko ze słuchawką. Możesz do nas również napisać poprzez poniższy formularz kontaktowy.

Jakie oszczędności zapewni mi fotowoltaika?

To bardzo dobre pytanie. Instalacja fotowoltaiczna i energia ze słońca gwarantują obniżenie opłat za energię elektryczną niemal do zera. Takie jest założenie, aby energia ze słońca pracowała dla Ciebie. Pozostaną Ci do zapłacenia opłaty stałe za dystrybucję oraz korzystanie z sieci – ustalane ustawowo lub przez firmy energetyczne. Dodatkowo BH Energy zapewnia roczną opiekę ekspertów nad rachunkami i monitorowaniem oszczędności. Sprawdź nasz kalkulator fotowoltaiczny i oblicz ile zaoszczędzisz.

Masz więcej pytań?

Odpiszemy najszybciej jak to możliwe.

Call Now Button